Jdi na obsah Jdi na menu
 


VTE Krásné Údolí - zjišťovací řízení 2012

21. 12. 2012

Záměr na vybudování větrné elektrárny u Krásného Údolí vstoupil v roce 2012 do další etapy.

Investor, VTE Karásné údolí, tedy firma VTE Krásné Údolí s.r.o. z Chomutova, vybudoval nad Krásným Údolím mobilní měřící stanici a v srpnu 2012 přistoupil k administrativním úkonům k povolení realizace záměru.

Vzhledek k tomu, že záměr na výstavbu VTE Krásné Údolí není v souladu s územně plánovací dokumentací, město Krásné Údolí zahájilo již v roce 2011 zpracovávání nového územního plánu, kde by tento záměr byl na požadavek investora obsažen, tato dokumentace je před schválením.

Investor Krajskému úřadu Karlovy Vary oznámil v srpnu 2012 záměr na výstavbu VTE Krásné Údolí a ten 26. září 2012 zahájil zjišťovací řízení záměru, zařazeného v kategorii II, v rámci posuzování vlivů na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 Sb. Jako dotčené obce byly osloveny pouze město Krásné Údolí, obec Útvina a Otročín, a přestože vliv zamýšlených VTE bude výrazně zasahovat i na území města Toužimi, toto osloveno nebylo.

Pro zjišťovací řízení vypracovala v červnu 2012 firma G.L.I. – sdružení podnikatelů z Humpolce - příslušnou dokumentaci, zejména hodnocení krajinného rázu.   


 

 

Náhledy fotografií ze složky VTE Krásné Údolí