Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kniha Podvod větrných farem od Dr. Johna Etheringtona

11. 3. 2010

Obrazek Ve své knize Podvod větrných farem (The Wind Farm Scam) Dr. Etherington tvrdí, že v případě větrné energie daleko převyšují jejich nevýhody. Větrné turbíny nemohou vytvářet dostatek energie ke snížení celosvětových emisí CO2 na požadovanou úroveň, a co více, větrná energie je svou povahou intermitentní a není schopna vytvářet stabilní výkon, což si vynutilo back-up uhelných a plynových elektráren, což výrazně neguje úspory emisí skleníkových plynů.
 Kromě neúčinnosti větrné energetiky jsou tu i ekologické nevýhody větrných turbín, které zahrnují například poškození přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a zdaleka ne bezvýznamný estetický útok na přírodní krásy a nedotčenou krajinu.
 Dr. Etherington tvrdí, že větrné elektrárny byly a jsou, nadměrně financovány na úkor spotřebitelů, kteří nebyli informováni a s nimiž toto nebylo konzultováno, že tato účinná dotace je věnována z jejich účtů, aby podpořila průmysl, který nemůže být rentabilní a nakonec, který proto nemá smysl podporovat.
 
Autor knihy John Etherington byl přednášejícím ekologie na University of Wales v Cardiffu. Od svého odchodu z univerzity v roce 1990 se věnuje zkoumání dopadů nárazové elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, především větrné energie. Je nositelem medaile Thomase Huxleyho na Royal College of Science a bývalý spoluvydavatel International Journal of Ecology.

Kniha je k dispozici od 30. září 2009: www.stacey-international.co.uk