Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Kniha Podvod větrných farem od Dr. Johna Etheringtona

11. 3. 2010

Obrazek Ve své knize Podvod větrných farem (The Wind Farm Scam) Dr. Etherington tvrdí, že v případě větrné energie daleko převyšují jejich nevýhody. Větrné turbíny nemohou vytvářet dostatek energie ke snížení celosvětových emisí CO2 na požadovanou úroveň, a co více, větrná energie je svou povahou intermitentní a není schopna vytvářet stabilní výkon, což si vynutilo back-up uhelných a plynových elektráren, což výrazně neguje úspory emisí skleníkových plynů.
 Kromě neúčinnosti větrné energetiky jsou tu i ekologické nevýhody větrných turbín, které zahrnují například poškození přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a zdaleka ne bezvýznamný estetický útok na přírodní krásy a nedotčenou krajinu.
 Dr. Etherington tvrdí, že větrné elektrárny byly a jsou, nadměrně financovány na úkor spotřebitelů, kteří nebyli informováni a s nimiž toto nebylo konzultováno, že tato účinná dotace je věnována z jejich účtů, aby podpořila průmysl, který nemůže být rentabilní a nakonec, který proto nemá smysl podporovat.
 
Autor knihy John Etherington byl přednášejícím ekologie na University of Wales v Cardiffu. Od svého odchodu z univerzity v roce 1990 se věnuje zkoumání dopadů nárazové elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, především větrné energie. Je nositelem medaile Thomase Huxleyho na Royal College of Science a bývalý spoluvydavatel International Journal of Ecology.

Kniha je k dispozici od 30. září 2009: www.stacey-international.co.uk